PS
Rama kujton marrjen e pushtetit më 2013

Rama kujton marrjen e pushtetit më 2013

Kryeministri Edi Rama ka kujtuar sot, 23 qershor fitoren e zgjedhjeve të përgjithshme të 2013-ës. “Si sot 8 vite më parë shqiptarët i besuan të...

dje, 09:10
Gramoz Ruçi dorëhiqet nga jeta politike

Gramoz Ruçi dorëhiqet nga jeta politike

Gramoz Ruçi deklaroi se do të tërhiqet nga jeta politike. Ai nuk do të marrë mandatin e deputetit. "Unë Gramoz Ruçi deklaroj fundin e maratonës...

Rama i kërkon Kuvendit të shkarkojë Metën

Rama i kërkon Kuvendit të shkarkojë Metën

Kryeministri Edi Rama i kërkoi deputetëve të Kuvendit të votojnë për shkakrkimin e Presidentit Ilir Meta. Në fjalën e tij, në seancën parlamentare për shkarkimin...

PS mbledh Kongresin më 12 qershor

PS mbledh Kongresin më 12 qershor

Partia Socialiste do të mbledhë Kongresin më 12 qershor, një ditë para zgjedhjeve në PD, ku do të nisë një proces hapjeje dhe riorganizimi të...

Mbahet sot Asambleja Kombëtare e PS-së

Mbahet sot Asambleja Kombëtare e PS-së

Partia Socialiste do të organizoj Asamblenë Kombëtare, më 2 qershor, në orën 17:30. Mbledhja do të zhvillohet online. PS do të diskutojë vendimin për mbajtjen...

12341