Von der Leyen kërkon uljen e Kosovës dhe Serbisë në tryezë për situatën në veri

Nga Exit News
Von der Leyen kërkon uljen e Kosovës dhe Serbisë në tryezë për situatën në veri

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, kërkoi shtensionimin e situatën në veri të Kosovës gjatë vizitës së saj të martën në Shkup.

Palët duhet të ulen në tryezën e negociatave, tha von der Leyen pas takimit me kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev.

Ajo mirëpriti një deklaratë të kryeministrit maqedonas, i cili tha se dialogu mund të jetë i dobishëm për të ardhmen e njerëzve.

Zaev vuri theksin gjithashtu në nevojën e udhëheqësve të Kosovës dhe Serbisë për t’u ulur në tryezë për të diskutuar për zgjidhjen e problemeve.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>