Zëdhënësja e Ministrisë së Jashtme ruse tallet me Vuçicin, e këshillon të imitojë Sharon Stone në Basic Instict

Nga Exit News
Zëdhënësja e Ministrisë së Jashtme ruse tallet me Vuçicin, e këshillon të imitojë Sharon Stone në Basic Instict

“Nëse je ftuar për një vizitë zyrtare dhe karriken ta kanë vendosur sikur po të marrin në pyetje, atëhere ulu si në foton 2. Kushdo qofsh. Më beso.”

Ky është postimi i në faqen e saj në Facebook i Maria Zakharovës, Drejtoreshës së Informacionit dhe Departamentit të Shtuypit të Ministrisë së Jashtme Ruse.

Teksti është shoqëruar me dy fotot njëra mbi tjetrën—foton e presidentit serb Vuçiç në Zyrën Ovale, ulur në një karrike përballë Presidentit Tramp të ulur në tavolinën e tij të punës; dhe një foto të skenës së famshme të filmit Instikte Bazë (Basic Insticts) kur Sharon Stone, e ulur në karrike para prokurorit që e merr në pyetje, e provokon atë duke ekspozuar veten, ndërsa nuk ka veshur të brendëshme.

Если Вас позвали в БД, а стул поставили так, будто Вы на допросе, садитесь как на фото #2. Кем бы Вы ни были. Просто поверьте.

Gepostet von Maria Zakharova am Samstag, 5. September 2020

Postimi i hedhur të shtunën pas mesnate me orën ruse ishte ndarë mbi 1 mijë herë në më pak se 10 orë.

Zakharova më pas kërkoi ndjesë për postimin, duke thënë se “postimi im u keqinterpretua”:

“E vetmja gjë që shkruhej në të ishte një mosmarrëveshje me qëndrimin arrogant të ‘jashtëzakonshmit’. Truqet e protokollit janë bërë një nga mënyrat që zyrtarët amerikanë përdorin rregullisht për të krijuar artificialisht pamjen e ekskluzivitetit të tyre. Por, kjo është e papranueshme ”.

3 komente

  1. t 6 Shtator, 2020 në 6:39 pm

    Ne te njejtin pozicion ka qene edhe ai merhumi Hoti

  2. liu 9 Shtator, 2020 në 7:16 am

    ATA KAN NEJT SI MUTI NE SHI.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme