100 amerikanë ende në Afganistan

Nga Exit News
100 amerikanë ende në Afganistan

Rreth 100 amerikanë janë ende në Afganistan, tha shefi i shtabit të Shtëpisë së Bardhë Ron Klain të dielën për CNN.

Klain tha se zyrtarët amerikanë ishin në kontakt të rregullt me ​​të gjithë dhe administrata e Biden po punon për t’i marrë nga Afganistani.

Ai tha gjithashtu se zyrtarët amerikanë ishin në “komunikim të ngushtë” në Afganistan për të evakuuar në mënyrë të sigurt mbajtësit e Vizave Imigruese Speciale dhe aleatët e tjerë.

124 mijë persona u evakuuan nga Afganistani deri më 31 dhjetor.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>