Afganistan
Irani rinis udhëtimet komerciale me Afganistanin

Irani rinis udhëtimet komerciale me Afganistanin

Irani të mërkurën rifilloi fluturimet me Afganistanin, ku talebanët morën kontrollin muajin e kaluar. "Sot Mahan Air transportonte pasagjerë midis Mashhad dhe aeroportit të Kabulit,"...

100 amerikanë ende në Afganistan

100 amerikanë ende në Afganistan

Rreth 100 amerikanë janë ende në Afganistan, tha shefi i shtabit të Shtëpisë së Bardhë Ron Klain të dielën për CNN. Klain tha se zyrtarët...

Talebanët shpallin fitoren në Luginën Panjshir

Talebanët shpallin fitoren në Luginën Panjshir

Talibanët shpallën fitoren të hënën mbi forcat opozitare në luginën Panjshir në verilindje të Kabulit. Fotografitë në mediat sociale treguan anëtarët talebanë që qëndronin para...

1239

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>