Franca nis vaksinimin e personave mbi 55 vjeç

Nga Exit News
Franca nis vaksinimin e personave mbi 55 vjeç

Franca do të nisë procesin e vaksinimit me AstraZeneca dhe Johnson & Johnson për të gjithë qytetarët mbi moshën 55 të hënën, raporton AFP, pas ngadalësimit të procesit.

Antoine Flahault, një epidemiolog nga Universiteti i Gjenevës, paralajmëroi se vetëm vaksinimi nuk mjafton për të ir numrin e infeksioneve në Francë.

“Ndalimi i aktiviteteve është i rëndësishëm, por edhe ndalimi i shkollave” tha ai, duke bërë thirrje që shkollat të qëndrojnë të mbyllura pas 26 Prillit.

Franca ka vendosur hapjen e shkollave më 26 prill dhe lehtësimin e masave.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme