Ambasada amerikane për raportin e DASH: Shqetësim korrupsioni, pavarësia e gjyqësorit dhe liria e medias

Nga Exit News
Ambasada amerikane për raportin e DASH: Shqetësim korrupsioni, pavarësia e gjyqësorit dhe liria e medias

Ambasada amerikane në Shqipëri, përmes një statusi në rrjetin Twitter, ka prezantuar raportin mbi të drejtat e njeriut të Departamentit Amerikan të Shtetit.

Megjithëse vërehet progres në hetimin nga prokurorët të çështjeve të vogla të korrupsionit, mbetet problem korrupsioni dhe pavarësia e gjyqësorit, komenton ambasada.

Po ashtu përmendet si problem edhe cënimi i lirisë së medias dhe pandërshkueshmëria.

Exit News ka bërë një përmbledhje të raportit për Shqipërinë gjatë 2020, që mund të lexohet këtu.

 

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>