Arrestohen 2 persona për ndërtim pa leje në Durrës

Nga Exit News
Arrestohen 2 persona për ndërtim pa leje në Durrës

Policia e Durrësit arrestoi 2 persona për ndërtim pa leje në Manëz, të shtunën. Personat e arrestuar janë:

R. M., 29 vjeç, banues në Shijak, Durrës, pasi ndërtoi një objekt me beton në bregdet pa lejen e organeve kompetente;

M. B., 57 vjeç, banues në Shkafanë, Durrës, ndërtoi në zonë bregdetare një objekt me themele betoni dhe konstruksion metalik e druri.

Policia ka nisur prej një muaji ndalimin e ndërtimeve pa leje në bregdet nga veriu në jug.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>