Arrestohet 37-vjeçari, po transportonte emigrantë të paligjshëm

Nga Exit News
Arrestohet 37-vjeçari, po transportonte emigrantë të paligjshëm

Policia e Pogradecit ka arrestuar të mërkurën një 37-vjeçar, i cili po transportonte dy emigrantë të paligjshëm.

Ai synonte që t’i transportonte emigrantët drejt Tiranës dhe më pas drejt Kosovës, kundrejt pagesës.

Hetimet për rastin po vazhdojnë nga prokuroria. 37-vjeçari akuzohet për “ndihmë për kalimin e paligjshëm të kufijve, kryer në bashkëpunim”, “mosbindje ndaj urdhrit të punonjësit të policisë së rendit publik” dhe “drejtim të automjeteve në mënyrë të parregullt”.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>