Arrestohet në Dubai Plarent Dervishaj, shpallur në kërkim ndërkombëtar nga SPAK

Nga Exit News
Arrestohet në Dubai Plarent Dervishaj, shpallur në kërkim ndërkombëtar nga SPAK

Arrestohet në Dubai për llogari të Shqipërisë Plarent Dervishaj, kunati i Lulzim Berishës, pas shpalljes në kërkim nga Struktura e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, SPAK.

Në datën 8 dhjetor SPAK shpalli në kërkim ndërkombëtar Lulzim Berishën dhe Plarent Dervishajn, për vrasjen e Vajdin Lamajt dhe Klodian Saliut 15 vjet më parë.

Tashmë nga pesë të akuzuarit, Emiljano Shullazi, Plarent Dervishaj, Indrit Taulla, L. Reçi dhe Lulzim Berisha, vetëm ky i fundit mbetet ende në arrati.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme