Arrestohet një 44 vjeçar i shpallur në kërkim

Nga Exit News
Arrestohet një 44 vjeçar i shpallur në kërkim

Policia arrestoi të shtunën një person i shpallur në kërkim nga shteti Italian. I arrestuari është  Edison Mërtiri (Edison Prifti) (Adison Prifti) (Artan Budo), 44 vjeç, banues në Fier.

Në një njoftim zyrtar, policia shkruan:

Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi Gjykata e Torinos/Itali e ka dënuar me 8 vjet e 3 muaj e 20 ditë, për veprën penale “Grup kriminal me qëllim shfrytëzim prostuticioni si dhe organizator për emigrim të paligjshëm”

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme