Autobusi i Kosovës del nga rruga në Kroaci, dyshohet për 10 të vdekur

Nga Exit News
Autobusi i Kosovës del nga rruga në Kroaci, dyshohet për 10 të vdekur

Një autobus me targa të Kosovës është aksidentuar mëngjesin e së dielës në Kroaci.

Sipas junarnji.hr, të paktën dhjetë persona humbën jetën dhe rreth 30 u plagosën.

Aksidenti ka ndodhur rreth orës 6:20 të mëngjesit.

Autobusi i linjës Frankfurt – Prishtinë ka dalë nga rruga në autostradën afër Slavonski Brod.

Kryeministri kroat Andrej Plenkoviç ka shprehur në Twitter ngushëllimet për familjet kosovare që kanë humbur të afërmit në aksident.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme