Avdullah Hoti të premten viziton Tiranën zyrtare

Nga Exit News
Avdullah Hoti të premten viziton Tiranën zyrtare

Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti do të zhvillojë një vizitë në Shqipëri ditën e premte, 3 korrik.

Vizita e tij do të nisë zyrtarisht në Pallatin e Brigadave në orën 10:00 ku do të zhvillohet ceremoniali i mirëseardhjes që pasohet me takimin mes dy Kryeministrave shqiptarë.

Kreu i shtetit të Kosovës do të zhvillohe takime edhe me zyrtarë të tjerë të shtetit shqiptar.

Hoti dhe Rama do të japin një konferencë të përbashkët për shtyp.

Kjo vizitë e kryeministrit Hoti vjen pas asaj të kryeministrit Rama në Prishtinë, që lidhej me akuzat e ngritura nga Prokuroria Speciale ndaj presidentit Hashim Thaçi.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>