Basha u bën thirrje banorëve të Kamzës të votojnë PD më 25 prill

Nga Exit News
Basha u bën thirrje banorëve të Kamzës të votojnë PD më 25 prill

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ishte të mërkurën në Kamëz, ku zhvilloi një takim me banorët aty. Ai u kërkoi atyre të “votojnë ndryshimin më 25 prill”.

“U nisa nga Paskuqani për këtu, Flamur Noka më tha do të shkojmë për vizitë në një familje. Dhe në fakt u përgatita për një vizitë në familje, por në fakt të gjithë këtu jemi një familje. Një familje zemra e të cilës rreh me një qëllim, ndryshim më 25 prill”, tha Basha para banorëve.

Ai u prit nga të rinjtë e FRPD me një banderolë ku shkruhej “Mirë se vjen kryeministër i ardhshëm”.

Basha tha se studentët kërkojnë mundësi për studim të kualifikuar.

“Me studentë e student, të cilët kërkojnë mundësinë për të studiuar për t’u kualifikuar, për të punuar këtu pranë prindërve të tyre, pranë familjeve të tyre, me pensioniste e pensionist që pasi paguajnë faturat e kripura të energjisë dhe në faturën e ilaçeve, s’ju mbetet asnjë kacidhe në xhep. Me mijëra familje të hequra padrejtësisht të ndihmës ekonomike, për racizëm dhe diskriminim politik” , tha Basha.

Ai foli për situatën e vendit gjatë 8 viteve qeverisje dhe tha se në këto 8 vite PS ka arritur vetëm papunësi, keqqeverisje dhe vendi ka ngelur në vendnumëro.

“Ndaj, vota e 25 prillit për ju nëna e baballarë, është votë për të ardhmen e vogëlushëve tuaj, e fëmijëve të Kamzës dhe të gjithë Shqipërisë. Ndryshimi do të vij, pas reve vjen dielli, vjen drita e diellit që po na ndriçon edhe sot këtë shesh si bekim i Zotit, si shenjë se ajo që është vullnet i juaji do të bëhet. Ndryshimi është në dorën tuaj”, tha Basha.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>