BE shpërndan 50 ekipe vëzhgimi në zgjedhjet e 25 prillit

Nga Exit News
BE shpërndan 50 ekipe vëzhgimi në zgjedhjet e 25 prillit

Bashkimi Europian do të shpërndajë 50 grupe vëzhgimi në qëndrat e votimit në të gjithë vendin.

Njoftimi u bë nga ambasadori i BE në Shqipëri, Luigi Soreca në një posim në Twitter.

Sot, krerët e misioneve të BE në Shqipëri u takuan sëirsh për të përfunduar përgatitjet në funksion të zgjedhjeve të së dielës së 25 prillit,” shkruan Soreca.

Më pas ai shton se vëzhguesit diplomatik të BE do të shpërndajnë 50 ekipe në qendrat e votimit në vend “gjatë procedurave të votimit dhe numërimit, në mbështetje të OSCE/ODIHR.”

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>