Biden kalon Trump për shikueshmërinë në TV

Nga Exit News
Biden kalon Trump për shikueshmërinë në TV

Fjalimi i Presidentit amerikan Joe Biden për luftën kundër COVID-19 u ndoq nga më shumë shikues në televizion sesa fjalimi i parë i ish-presidentit Donald Trump për kombin, sipas të dhënave të vlerësimeve paraprake.

Rreth 18.2 milion njerëz panë fjalimin e Bidenit në televizionet amerikane si ABC, CBS, NBC dhe Fox, raporton Reuters.

Fjalimi u mbajt vetëm disa orë pasi Biden nënshkroi paketën e ndihmës financiare për amerikanë me vlerë $1,9 trilionë.

Ndërsa, fjalimi i parë i Trump në gusht 2017 – shtatë muaj pasi ai mori detyrën – kur foli për luftën në Afganistan u ndoq nga 17,7 milion shikues në katër rrjetet e transmetimit.

Ndërkohë, shifrat e shikueshmërisë për kanalet televizive kabllore do të dalin të shtunën.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>