Caktohen krerët e Komisioneve të Përhershme Parlamentare

Nga Exit News
Caktohen krerët e Komisioneve të Përhershme Parlamentare
Partia Socialiste dhe Partia Demokratike kanë përcaktuar të premten emrat e krerëve të Komisioneve të Përhershëm të Kuvendit të Shqipërisë.
Sipas një raportimi nga BalkanWeb, deputetët e caktuar në krye të komisioneve janë:- Klotilda Bushka, njëkohësisht edhe kryetare e Komisionit për Verifikimin e Mandateve, u caktua në krye të Komisionit të Përhershëm të Ligjeve (PS):

– Nasip Naço, në krye të Komisionit të Sigurisë (PS)

– Mimi Kodheli, e cila duhet ta marr mandatin pas mbledhjes në orën 13.00 të KQZ-së, në krye të Komisionit të Jashtëm (PS)

– Eduard Shalsi, në krye të Komisionit të Ekonomisë (PS)

– Arben Pëllumbi, në krye të Komisionit të Veprimtarisë Prodhuese (PS)

– Jorida Tabaku në krye të Komisionit për Integrimin Europian (PD)

– Albana Vokshi, në krye të Komisionit për Shëndetësinë (PD)

– Agron Gjekmarkaj, në krye të Komisionit Edukimin dhe Median  (PD).

Të premten filloi punimet legjislatura e X të Kuvendit të Republikës së Shqipërisë, dal prej zgjedhjeve të 25 prillit të këtij  viti.

 

 

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>