Cilat ambasada rifillojnë punën?

Nga Exit News
Cilat ambasada rifillojnë punën?

Ditën e hënë rifilluan shërbimet konsullore në ambasadat shqiptare në Bruksel, Mynih dhe Selanik. Lajmin e bëri të ditur Ministri i Jashtëm Gent Cakaj.

Në një postim në Facebook, ai shkruan:

“Sot kanë rinisur edhe shërbimet konsullore në Përfaqësitë e Republikës së Shqipërisë në Bruksel, Mynih dhe Selanik. Kjo pasi lehtësimi i masave në vendet përkatëse ka mundësuar dhënien e shërbimeve.”

Cakaj pohon gjithashtu se ditët në vijim do të rifillojë puna dhe në përfaqësitë e tjera diplomatike.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme