Gjermania në bisedime me Rusinë për të rritur prodhimin e vaksinës Sputnik V

Nga Rezearta Caushaj
Gjermania në bisedime me Rusinë për të rritur prodhimin e vaksinës Sputnik V

Task forca e vaksinave në Gjermani do të zhvillojë bisedime me zhvilluesit e Sputnik V Covid-19 të Rusisë, duke përfshirë mundësinë e krijimit të më shumë vendeve të prodhimit në Gjermani, i tha të enjten një burim qeveritar Reuters.

Burime nuk dha detaje të tjera.

Ministri gjerman i Shëndetësisë, Jens Spahn, konfirmoi të mërkurën se Berlini do të fillonte bisedimet bilaterale me Rusinë mbi një marrëveshje furnizimi për vaksinën.

Në një intervistë në radio Spahn tha se bisedimet dypalëshe do të përqendrohen te sasia vaksinave dhe furnizimi në terma kohor.

 

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>