Gjobiten Basha, Kryemadhi dhe 85 qytetarë, kaluan natën tek Teatri Kombëtar

Nga Exit News
Gjobiten Basha, Kryemadhi dhe 85 qytetarë, kaluan natën tek Teatri Kombëtar

Policia ka gjobitur 87 qytetarë, mes të cilëve dhe liderët e opozitës Lulzim Basha e Monika Kryemadhi, pasi kanë shkelur masat e ndalimit të qarkullimit, duke kaluar natën tek Teatri Kombëtar.

Policia ka gjobitur 40 qytetarë për mbrëmjen e 14 majit dhe 47 qytetarë për mbrëmjen 15 majit, pasi “i ka konstatuar ata në harkun kohor 20:00 – 24:00, të grumbulluar pranë Teatrit Kombëtar”. Përveç gjobave, atyre i është hequr dhe leja e drejtimit të automjetit.

Artistët në mbrojtje të Teatrit Kombëtar dhe përfaqësuesit e opozitës janë shprehur të vendosur për të qëndruar gjatë gjithë kohës tek teatri, pavaërisisht gjobave dhe kërcenimeve të policisë.

3 komente

  1. Astrit 16 Maj, 2020 në 4:27 pm

    Ujku pak mendon se mund te kafshoje akoma. Shqiptaret heren e pare e votuan gabim sepse nuk e njihnin. E shikonin si kryetar bashkie neper TV por nuk e njihnin superhajdutin. Heren e dyte ai ua bleu votat varfanjakeve dhe beri sikur fitoi. Heren e trete do marre torben e mendon te ike si Fatos Nano. Por do ti laje shume shoejt hajduterite dhe zborin qe u ka bere njerezve. Ne mos e terheqim zvarre si bustin e enverit, por kete per se gjalli. Ky shtet duhet ribere nga fillimi. Kushtetute e re qe votohet nga populli, president nga populli. Permbysje e ligjeve aktuale. 10700 ligje qe kemi per cfare sherbejne? Per rremuje, asgje me teper. Duhen shume me pak ligje per tu bere shtet.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme