Gjykata e Apelit Korçë mbetet me 1 gjyqtar

Nga Exit News
Gjykata e Apelit Korçë mbetet me 1 gjyqtar

Gjykata e Apelit Korçë ka mbetur me një gjyqtar pas shkarkimit të gjyqtares Etleva Temo.

Sipas Euronews, kjo gjykatë ishtë e përbërë me 3 gjyqtarë: Olsi Xhavella, Etleva Temo dhe Mimoza Margjeka.

Në detyrë është vetëm gjyqtari Xhavella pasi Margjeka është pezulluar nga detyra dhe gjendet në arrest shtëpie pas akuzave për korrupsion.

Gjyqtarja Temo u shkarkua ditën e sotme pasi KPK gjeti probleme me deklarimin e pasurisë dhe profesionalizmin e gjyqtares.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme