Hoti i bindur për fitore: Kemi qeverisur mirë

Nga Exit News
Hoti i bindur për fitore: Kemi qeverisur mirë

Kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti u shpreh i bindur për fitore duke thënë se qeveria e drejtuar prej tij ka qeverisur mirë.

Kandidati për kryeministër i LDK, tha se partia e tij ka kandidatët më të përgatitur:

 “Ne kemi dëshmuar se jemi model për qeverisje të mirë, ruajtje të sovranitetit dhe integritetit territorial, respektim të rendit dhe ligjit, luftim të krimit të organizuar e korrupsionit, respektim te ndarjes së pushteteve, kultivim dhe thellim te bashkëpunimit me partnerët tonë strategjik dhe kemi vizion të qartë për jetësimin e ëndrrave të gjeneratave të tëra për Kosovën shtet demokratik, të integruar në BE dhe në NATO, në miqësi të përhershme me SHBA-të”

Sipas Hotit qytetarët e Kosovës do të përfitojnë nga programi i LDK.

LDK bëri të shtunën publike listën  e kandidatëve për deputetë në zgjedhjet e parakohshme që do të mbahen në 14 shkurt.

Në krye të listës është Hoti, i cili ndiqet nga Kujtim Shala, Hykmete Bajrami, Agim Veliu dhe  Behgjet Pacolli.

Lista ka 110 kandidatë për deputetë.

 

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>