Italia pa turistë si kurrë më parë

Nga Exit News
Italia pa turistë si kurrë më parë

Një muaj më parë, në pikat kryesore turistike të Italisë ishte e pamundur të bëjë një foto pa pasur dhe turistë të tjerë në të.

Sot kur vendi po përballet me epideminë e koronavirusit, që deri më tani ka prekur më shumë se 9100 persona dhe ka shkaktuar 631 të vdekur, të gjithë sheshet, kishat e pikat kryesore të Italisë janë të heshtura dhe bosh si asnjëherë më parë.

Sheshi San Marco në Venecia
Galeria Vittorio Emanuele II në Milano
Shatërvani i Trevit në Romë
Duomo, katedralja e Milanos dhe sheshi kryesor i qytetit
Sheshi Navona në Romë

Lajme te ngjashme

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>