Italianët protestojnë kundër masave ndaluese

Nga Exit News
Italianët protestojnë kundër masave ndaluese

Në qytetet Torino, Milano, Trieste, Romë, Napoli dhe Katania kanë filluar protestat kundër masave të qeverisë për të mbyllur baret, restorantet, pishinat, kinematë dhe teatrot.

Në Torino dhe në Napoli, qytetarët po bëjnë thirrje për dorëheqjen e presidentit rajonal Vincenzo De Luca.

Qeveria ka vendosur zbatimin e masave ndaluese deri në 24 nentor, pavarësisht protestave dhe kundërshtisë së qytetarëve të prekur.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme