Japonia, masa shtesë për mbajtjen e Lojrave Olimpike

Japonia, masa shtesë për mbajtjen e Lojrave Olimpike

Japonia mund të kërkojë teste negative Covid-19 apo pasaporta vaksinimi për spektatorët në Lojrat Olimpike që do të mbahen në gusht të këtij viti.

Qeveria ka ndaluar pjesmarrjen e spektatorëve të huaj në këtë event ndërsa po planifikon masat për mbajtjen e tij.

Gjithashtu qeveria nuk do të lejojë ushqim në stadium si dhe nuk do të ketë duartrokitje apo brohorima.

Këto masa janë në diskutim pasi Japonia po përjetoj valën e katërt të koronavirusit.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>