japonia

Japonia i dhuron 800 milion $ programit COVAX

Japonia i dhuron 800 milion $ programit COVAX

Japonia do të japë një kontribut shtesë prej 800 milion dollarësh për programin COVAX, të mbështetur nga OBSH-ja dhe Gavi, Aleanca e Vaksinave. Programi ka...

Japonia zgjat gjendjen e jashtëzakonshme

Japonia zgjat gjendjen e jashtëzakonshme

Qeveria japoneze vendosi të premten të zgjasë gjendjen e jashtëzakonshme deri me 20 qershor. Aktualisht vendi ka në fuqi këtë gjendje e cila parashikohet të...

Japonia nis vaksinimin masiv

Japonia nis vaksinimin masiv

Japonia nisi të hënën vaksinimin masiv të qytetarëve. Ushtria ka krijuar qendra vaksinimi për të mundësuar dhënien e mijëra dozave të vaksinave në ditë, duke...

Japonia shënon numër rekord infektimesh ditore

Japonia shënon numër rekord infektimesh ditore

Japonia ka shënuar numër record të infektuarish ditor me koronavirus sipas shifrave të raportuara të enjten. The Guardian raporton se ministri i shëndetësisë ka thënë...

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>