KAS cakton relatorët e ankimimeve për ripërsëritje të zgjedhjeve

Nga Exit News
KAS cakton relatorët e ankimimeve për ripërsëritje të zgjedhjeve

Komisioni i Animimeve dhe Sanksioneve, KAS caktoi të henën relatorët për 15 kërkesat ankimore të paraqitura nga subjektet zgjedhore, për zgjedhjet e 25 prillit.

Relatorët e zgjedhur me short janë:

Elvin Lako, relator për ankimimin e PD-së për qarqet Vlorë, Shkodër dhe Elbasan.

Elvis Çefa, relator për ankimim e PD-së për qarkun Korçë 3 dhe dy ankimimet e LSI-së për qarqet Berat dhe Durrës.

Ilir Rusmajli, relator i dy ankimimeve të PD-së për qarqet Berat dhe Fier dhe kërkesën e koalicionit ABEOK.

Koli Bele, relator për dy ankimimet e PD-së për qarqet Durrës dhe Gjirokastër si dhe për ankimimin e LSI-së për qarkun Berat.

Ledio Braho, relator për ankimimin e PD-së për qarkun e Tiranës, për ankimimin e LSI-së për qarkun Gjirokastër dhe ankimimin e ABEOK.

Në KAS u dorëzuan 15 kërkesa ankimore për ripërsëritje të zgjedhjeve. të dielën PD dorëzoi dosjen për ripërsëritjen e zgjedhjeve në 9 qarqe të vendit.

Ndërsa më parë, lsi ka kërkuar ripërsëritjen e zgjedhjeve në Durrës, Gjirokastër, Korçe e Fier.

Lajme te ngjashme

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>