KE do të propozojë në qershor mbajtjen e Konferencës Ndërqeveritare për Shqipërinë

Nga Exit News
KE do të propozojë në qershor mbajtjen e Konferencës Ndërqeveritare për Shqipërinë

Komisioni i Bashkimit Evropian do t’i propozojë udhëheqësve të BE-së, në qershor, mbajtjen e Konferencës Ndërqeveritare për Shqipërinë. Më pas vendet e BE-së do të zgjedhin nëse do të miratojnë ose jo propozimin.

Lajmin e dha gazetari Jack Parock, korrespondent i Euronews-it në Bruksel në Twitter.

Konferenca ishte parashikuar të mbahej në dhjetor 2020, por u shty sepse vendi jonë nuk kishte plotësuar kushtet. BE vendosi mbajtjen e konferencës pas zgjedhjeve parlamentare të 25 prillit.

Për të lexuar më shumë për kushtet që Shqipëria duhet të përmbushë dhe sa ka arritur t’i përmbushë deri tani, lexoni këtu.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>