Këngëtarët dhe argëtuesit e lokaleve të natës protestojnë para Kryeministrisë

Nga Exit News
Këngëtarët dhe argëtuesit e lokaleve të natës protestojnë para Kryeministrisë

Këngëtarët e klubeve të natës po protestojnë përpara Kryeministrisë kundër vendimit të qeverisë për mbylljen e lokaleve të natës dhe muzikës pas orës 20:00.

“Lokalet e natës të funksionojnë sipas një rregulloreje të re”, tha për News 24 artisti Devis Xherahu.

Protesta është në kundërshtim me vendimin e qeverisë për ndalimin e grumbullimit të personave.

Vendimi i qeverisë u njoftua, më 20 korrik, nga ministrja e Shëndetësisë Manastirliu, pas rritjes së numrave të të infektuarve.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>