Kim vlerëson arrestimet e SPAK si rezultate të reformës në drejtësi

Kim vlerëson arrestimet e SPAK si rezultate të reformës në drejtësi

Ambasadorja e SHBA, Yuri Kim shprehet se reforma në drejtësi është duke dhënë rezultatet e para duke iu referuar arrestimit të 10 personave ditën e enjte, përfshi gjytaren Enkeleda Hoxha.

Kim njoftoi në Twitter se ka pasur një bisedë telefonike me kreun e SPAK, Arben Kraja, të cilin e ka falënderuar për “hetimet, arrestimet dhe dënimet e fundit të SPAK”.

“Reforma në Drejtësi nuk do të jetë e lehtë, e shpejtë ose e përsosur, por ne shohim rezultate që tani”, shton ambasadorja.

Ambasadorja Kim i bëri thirrje të enjten e qytetarëve të shohin faktet mbi punën e SPAK dhe të mos shpërqendrohen nga propaganda.

SPAK arrestoi të enjten gjyqtaren Hoxha, e cila akuzohet për korrupsion. Gjyqtarja Hoxha njihet si ‘avokatja mbrojtëse’ që ka mundësuar lirimin e parakohshëm të disa kriminelëve të dënuar me burgim të përjetshëm.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>