SPAK arreston gjyqtaren e Krujës Enkeleda Hoxha

Nga Exit News
SPAK arreston gjyqtaren e Krujës Enkeleda Hoxha

Prokuria e Posaçme kundër Korrupsionit (SPAK) ka arrestuar të enjten gjyqtaren e Krujës, Enkeleda Hoxha.

Sipas gazetares, Klodiana Lala SPAK ka arrestuar mëngjesin e së enjtes 10 persona në këtë gjykatë për korrupsion.

Gjyqtarja Hoxha është në gjykim dhe nga Këshilli i Lartë Gjyqësor për lirimin e personave me burgim të përjetshëm.

Inspektori i Lartë i Drejtësisë, Artur Metani ka kërkuar shkarkimin e saj me argumentin se cënon figurën e gjyqtarit.

Gjyqtarja Hoxha njihet si ‘avokatja mbrojtëse’ që ka mundësuar lirimin e parakohshëm të disa kriminelëve të dënuar me burgim të përjetshëm.

Exit News ka shkruar më parë se si gjyqtarja Hoxha ka liruar Endrit Doklen, Hekuran Billon, Genc Tafilin dhe Ilir Pajën, përmes një skeme të njëjtë.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>