KQZ çertifikon 3 kandidatët e mbështetur nga Lëvizja Vetëvendosje! në Shqipëri

Nga Exit News
KQZ çertifikon 3 kandidatët e mbështetur nga Lëvizja Vetëvendosje! në Shqipëri

Lëvizja Vetëvendosje! njoftoi, përmes një postimi në rrjetin Facebook, se 3 kandidatët e mbështetur prej saj, janë çertifikuar nga KQZ.

Kandidatët janë Boiken Abazi që kandidon në qarkun Tiranë, Iljaz Shehu në qarkun Lezhë dhe Kreshnik Merxhani në qarkun Gjirokastër.

Ata ndërthurin parimet e vlerat kolektive të aktivistëve të Lëvizjes, idealin shoqëror e kombëtar dhe përpjekjen për zhvillim e drejtësi, me përgatitjen intelektuale e profesionale, dhe gatishmërinë për angazhim në dobi të vendit,” shkruhet në njoftimin e Qëndrës Vetëvendosje në Tiranë.

 

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>