Kryemadhi: LSI garon e vetme në zgjedhjet e 2021

Nga Exit News
Kryemadhi: LSI garon e vetme në zgjedhjet e 2021

Monika Kryemadhi, kryetarja e LSI-së në mënyrë indirekt u shpreh se LSI mund ët garojë e vetme në zgjedhjet e 2021. Në një bisedë me gazetaren Ilva Tare, të hënën pasdite, në Euroneës, Kryemadhi u shpreh se:

“Koalicioni nuk është letër, është frymë. Logoja e LSI as ka ikur ndonjëherë dhe as nuk do të ikë. Beteja e LSI-së, opozitës dhe e shqiptarëve nuk ka nevojë për koalicione, sepse janë bashkë kundër Edi Ramës. 99% e tyre sot janë kundër tij”.

Kryemadhi tregoi se mund të garojë edhe përballë Edi Ramës në Durrës, por nuk përjashtoi edhe garimin ne Tiranë, Fier e Elbasan:

“Aty ku janë socialistët më të papërfaqësuar, aty do të jetë Monika Kryemadhi. Ka kohë, pse jo dhe në Durrës. Ka kohë, do jetë surprizë”.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>