Masakra në Elbasan hakmarrje për vrasjet e mëparshme

Nga Exit News
Masakra në Elbasan hakmarrje për vrasjet e mëparshme

Dy persona u ekzekutuan të hënën në mbrëmje në Elbasan, Lulzim Bitri dhe Ardian Çollaku, përkatësisht 35 vjeç dhe 48 vjeç. Ata u vranë sapo kanë dalë nga një bar-kafe, në hyrje të qytetit.

Vrasja ka ndodhur për shkak të përplasjeve mes bandave kriminale. Autorët e krimit nuk janë identifikuar. Policia gjeti një makinë të djegur në fshatin Bradashesh, e cila mendohet të jetë e autorëve.

Gazetarja Klodiana Lala u shpreh se të dy personat janë të lidhur me masakrën e ndodhur në Bradashesh në 2018.

Vëllai i Lulzim Bitrit ka pasur rolin e vëzhguesit në vrasjen e  Endrit Alibej, Arben Dylgjeri, dhe shtetasit turk. Ardian Çollaku u hetua nga Prokuroria e Elbasanit si persona në rolin e vëzhguesit në vrasjen e Everest i njohur si Ibrahim Çakaj.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>