Mbi 400 të arrestuar në Belgjikë në protestat kundër masave

Nga Exit News
Mbi 400 të arrestuar në Belgjikë në protestat kundër masave

Të paktën 488 persona janë arrestuar në Belgjikë gjatë protestave të së dielës, kundër masave kufizuese.

Sipas mediave belge, arrestimet ndodhën kur policia shpërndau protestuesit.

Ata kërkojnë heqjen e izolimit kombëtar. Leja për protestë u refuzua nga autoritet belge, por pavarësisht kësaj qytetarët dolën në protestë.

Qeveria belge njoftoi para disa ditësh masat e reja kufizuese që përfshijnë ndalim qarkulimin, mbylljen e bareve, restoranteve dhe çdo dyqani jothelbësor.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>