Mbyllet numërimi në Cërrik, fiton PS

Nga Exit News
Mbyllet numërimi në Cërrik, fiton PS

Partia Socialiste ka dalë forcë e parë në Cërrik me 3 200 vota më shumë se në 2017.

PS ka marrë 59.09% të votave në këtë bashki. PD 29.92% dhe LSI 8.53%.

PS ka marrë 8 629 vota, PD 4 322 vota e LSI 1 224.

847 vota kanë rezultuar të pavlefshme.

 

 

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme