Meta: Ambasadorja vetëm për Ilir Metën nuk mund ta ketë

Nga Exit News
Meta: Ambasadorja vetëm për Ilir Metën nuk mund ta ketë

Presidenti Meta tha se mesazhi i Ambasadores amerikane Yuri Kim për marrëveshje pas krahëve për të dëmtuar reformën në drejtësi, nuk ka lidhje me të.

“Ambasadorja nuk e ka me mua. Në Shqipëri ka vetëm një aktor, që ëshët edi rama, që ka parlamentin, drejtësinë dhe qeverinë. Një aktor politik ka në shqipëri dhe një tjetër që janë këto dy ambasada. Nuk ka aktor të tjerë. Nuk e di me kë e ka, sepse unë nuk flas në emër të saj”, tha Presidenti në një intervistë për Blendi Fevziun, në Opinion.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme