Meta: Elbasani, qarku më problematik për krimet zgjedhore

Nga Exit News
Meta: Elbasani, qarku më problematik për krimet zgjedhore

Presidenti Meta deklaroi të mërkurën se shumica e krimeve zgjedhore të denoncuara ishin nga qarku i Elbasanit.

Komenti erdhi pas pyetjes së gazetarëve për vrasjen e ish-kreut të LSI në Elbasan, Pjerin Xhuvani, për të cilin ai nuk pranoi të shprehej.

Nuk mund të flasë pa patur të qartë panoramën apo dinamikën, por di që Elbasani ka qënë dhe ngelet, së bashkë me Durrësin, shumë problematik,” u shpreh Meta.

Presidenti pohoi gjithashtu se kandidat të bandës së Shijakut dhe Dibrës janë sërish kandidat.

 

Lajme te ngjashme

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>