Meta uron Macron për festën kombëtare të Francës

Nga Exit News
Meta uron Macron për festën kombëtare të Francës

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta uroi Presidentin farncez emmanuel macron për ditën Kombëtare të Francës, Ditën e Bastijës. Presidenti falenderoi qeverinë franceze për mbështetjen në rrugën e integrimit evropian.

Mbështetja Juaj dhe e një vendi mik si Franca, si dhe metodologjia e re e zgjerimit, janë inkurajim dhe motivimi i duhur për ne për të vijuar me vendosmëri përmbushjen e reformave që do të mundësojnë çeljen e negociatave të anëtarësimit”, shkroi Meta në letrën e urimit dërguar Macron, më 14 korrik.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>