Ministria e Shëndetësisë ngren grup pune për hetimin e vdekjes së 53-vjeçarit

Nga Exit News
Ministria e Shëndetësisë ngren grup pune për hetimin e vdekjes së 53-vjeçarit

Ministria e Shëndetësisë ka ngritur një grup pune për të verifikuar procedurat e ndjekura nga spitalet, QSUT dhe spitali i Traumës, për 53 vjeçarin që ndërroi jetë në QSUT, ditën e djeshme.

Në një njoftim për shtyp, Ministria “siguron se do të kryhet hetimi i plotë administrativ për procedurat e ndjekura nga strukturat spitalore”.

53-vjeçari nga Ndroqi, Lutfi Çekiri, ka humbur jetën të shtunën, pasi dyshohet se spitalet në Tiranë nuk e kuruan.

FaxWeb ka transmetuar një ditë më parë deklaratën e 53-vjeçarit për neglizhencën që ka hasur në spitale, ndërsa të shtunën FaxWeb njoftoi se ai ka ndërruar jetë.

Për këtë rast reagoi edhe PD, e cila e quajti “krim shtetëror” me përgjegjës Edi Ramën.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>