Nis fushata, Rama e Basha premtojnë rritje pagash për mjekët

Nga Exit News
Nis fushata, Rama e Basha premtojnë rritje pagash për mjekët

Si kryeministri Edi Rama, ashtu dhe kryetari i opozitës Lulzim Basha kanë premtuar rritje pagash për mjekët, të njohur si një prej grupeve që po braktis Shqipërinë për kushte dhe paga më të mira në vendet e tjera.

Në 7 shtator, gjatë një takimi me mësuesit, Rama premtoi rritje pagash për mësuesit dhe mjekët:

“Do të bëjmë një rritje të re pagash edhe për mësuesit, ashtu si për mjekët, dhe kjo do të bëhet shumë shpejt, besoj me buxhetin e ri”.

Ndërsa të martën, në 9 shtator, Basha, në një denoncim për dështimin e qeverisë Rama për mbështetjen e mjekëve, premtoi rritje rroge deri në 1200 euro për mjekët.

Basha premtoi rritje pagash dhe për infermierët:

“Do të rrisim pagat e mjekëve deri në 1200 euro dhe 700 euro për infermierët.”

1 koment

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme