Osmani bisedë telefonike me zëvendëspresidenten e SHBA-ve Harris

Nga Exit News
Osmani bisedë telefonike me zëvendëspresidenten e SHBA-ve Harris

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka biseduar në telefon me zëvendëspresidenten amerikane, Kamala Harris.

Presidenca njoftoi te shtunën se tema e diskutimit ishte strehimi i afganëve dhe pandemia e koronavirusit,

“SHBA-të janë thellësisht mirënjohëse ndaj Kosovës për bashkëpunimin e ngushtë dhe gatishmërinë e bujarinë e treguar për mikëpritjen e mijëra qytetarëve afganë”, shkruhet në njoftimin e lëshuar nga Zyra e Osmanit.

SHBA-të, gjithashtu do të dërgojnë 500 mijë doza Pfizer në Kosovë.

Kosova do të strehojë 2000 afganë, të cilët kanë bashkëpunuar me forcat e SHBA-së dhe NATO-s. Deri më tani në Kosovë janë strehuar rreth 500 afganë.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>