PAA dhe PR propozojnë 18 prillin si datë zgjedhjesh

Nga Exit News
PAA dhe PR propozojnë 18 prillin si datë zgjedhjesh

Partia Agrare Ambientaliste (PAA) dhe Partia Republikane propozuan 18 prillin si datën e zgjedhjeve parlamentare 2021.

Pas takimit me Presidentin Meta, përfshtatshme, përfaqësuesi i PAA-së Arben Tafaj tha se 18 prilli është ditë e përshtatshme, pasi në maj shqiptarët shkojnë të punojnë në Greqi dhe vende të tjera.

Përfaqësuesi i PR, Arian Madhi gjithashtu propozoi datën 18 prill.

Ndërsa, PDIU dhe PBDNJ nuk kanë dhënë një datë për zgjedhjet. Ata thjesht kanë kërkuar që të gjitha partitë të bisedojnë për caktimin e datës.

Ndërkohë pritet të përfundojë takimi me PS, PD dhe LSI-në.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme