Pezullohen nga detyra një mjek dhe infermiere

Nga Exit News
Pezullohen nga detyra një mjek dhe infermiere

Një mjek dhe një infermiere në QSUT janë pezulluar nga detyra pas hetimit nga Prokuroria e Posaçme Antikorrupsion (SPAK), të enjten. Personat e pezulluar nga detyra janë E.P., mjek kardiokirurg dhe T.F., infermiere.

Ata dyshohen se janë të përfshirë në një skemën korrupsionit, e zbuluar gjatë hetimeve të SPAK per gjyqtaren e Gjykatës së Krujës Enkeleda Hoxha. Kjo e fundit u la në burg nga Gjykata e Posaçme të enjten.

SPAK gjatë hetimeve ka zbuluar se sekretarja gjyqësore E.M, e gjyqtares Hoxhaj i ka dhënë shpërblim mjekut E.P për një operacion.

 

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>