Policia hedh gaz lotsjellës tek sheshi Skëndërbej për të shpërndarë protestuesit

Nga Exit News
Policia hedh gaz lotsjellës tek sheshi Skëndërbej për të shpërndarë protestuesit

Pasi nuk mundën të protestonin përballë Drejtorisë së Policisë, protestuesit janë mbledhur sërish tek sheshi Skëndërbej.

Disa protestues kanë tentuar t’i afrohen pemës së Vitit të Ri të cilën e kanë rrethuar. Protestuesit tentuan të heqin gardhin metalik që ndodhet rreth pemës.

Pas kësaj Policia ka hedhur gazlotsjllës në shesh për të larguar protestuesit.

Janë ndaluar sia protestues edhe në sheshin Skëndërbej, raportojnë gazetarët e terrenit.

Protesta ka nisur në orën 18:00 dhe vijon end eorej dy orësh.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>