Policia nuk ka informacion për pilotin dhe pasagjerin e avionit sportiv të rrëzuar në Vermosh

Nga Exit News
Policia nuk ka informacion për pilotin dhe pasagjerin e avionit sportiv të rrëzuar në Vermosh

Policia nuk ka dhënë asnjë informacion në lidhje me pilotin dhe pasagjerin e arratisur nga avioni i vogël sportiv i rrëzuar të hënën në Vermosh. Ajo ka njoftuar vetëm se avioni sportiv dy vendësh u gjend 800 m nga kufiri me Malin e Zi.

Në brëndësi të tij nuk u gjendën shenja dalluese si: flamur, dokumente të origjinës apo ndonjë dokument tjetër identifikimi.

Policia po punon me Malin e Zi dhe Kosovën për përcaktimin e itinerarit të fluturimit, identifikimin e pilotëve dhe të personave të tjerë të përfshirë.

Të hënën në Vermosh u rrëzua një avion. Piloti dhe pasagjeri, sipas dëshmisë së kryeplakut të fshatit u arratisën me një makinë.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>