Policia sekuestron 15 kg heroinë që po transportohej drejt Greqisë

Nga Exit News
Policia sekuestron 15 kg heroinë që po transportohej drejt Greqisë

Policia ka sekuestruar në pikën kufitare të Kakavijës 15 kilogramë heroinë dhe ka arrestuar shoferin e automjetit ku ishin fshehur.

Lënda narkotike po transportohej drejt Greqisë por është pikasur në kontrollin kufitar nga shërbimet doganore dhe shërbimet e FRONTEX-it.

Shoferi 63-vjeçar i kamionit që u arrestua është banues në Elbasan, një nga qytetet e evidentuara si pikë kryesore në Shqipëri për trafikun e heroinës nga raportet ndërkombëtare.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme