Policia Shqiptare vs Policia Italiane: Gramë – Kilogramë

Policia Shqiptare vs Policia Italiane: Gramë – Kilogramë

18 mars 2016, Shqipëri

Katër persona u arrestuan për prodhim dhe trafikim të lëndëve narkotike, të cilëve iu gjetën 28,4 gramë kanabis sativa dhe 5,8 gramë kokainë.

 

18 mars 2016, Itali

Pranë brigjeve te Pulias, policia arrestoi dy shqiptarë që transportonin me gomone 700 kilogramë marjuanë, me vlerë rreth 7 milionë euro, të nisur nga Vlora.

Në Peskara, policia arrestoi tre shqiptarë për trafikim droge, të cilëve iu gjet në banesë 1,1 kilogramë kokainë dhe 14 mijë euro.

 

Lajme te ngjashme