Presidenca i përgjigjet Veliajt: Do të dënohesh nga qytetarët

Nga Exit News
Presidenca i përgjigjet Veliajt: Do të dënohesh nga qytetarët

Zyra e Presidentit Ilir Meta reagoi ndaj sulmeve të kryebashkiakut Veliaj për Presidentin Ilir Meta.

“Mos e detyro Presidentin e Republikës t’u bëjë thirrje qytetarëve të të përzenë që sot nga Bashkia e Tiranës, si një qen rrugësh të pasterilizuar, o provokator ordiner i skizofrenit me kartelë”, u shpreh zëdhënësi i Presidentit Meta, Tedi Blushi në një reagim të psotuar në faqen e tij në Facebook.

Ai shtoi se Veliaj do të dënohet nga qytetarët për “shembjen kriminale të Teatrit Kombëtar, as për aferën e zezë sterrë të inceratorëve dhe as për shumë afera të tjera”.

Blushi e konsideroi vendimin për lirimin e zyrave të FRD-së si “veprime të paligjshme dhe të porositësh dhunë kundër opozitës”.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>