Presidenti Meta: Prishja e Teatrit Kombëtar krim kushtetues i paamnistueshëm

Nga Exit News
Presidenti Meta: Prishja e Teatrit Kombëtar krim kushtetues i paamnistueshëm Ilir Meta Presidenti

“Prishja e Teatrit është krim kushtetues, ligjor dhe moral i paamnistueshëm”, deklaroi Presidenti Meta në një postim në Facebook.

Ai shprehet se dhunimi i artistëve është damkë e zezë dhe se pamja e prishjes së Teatrit do të kujtohet si “kazmat e diktaturës në ‘67 mbi kishat dhe xhamitë.

Më herët, Europa Nostra e konsideroi ditën e sotme si një ditë të trishtuar për trashëgiminë kulturore, demokracinë dhe sundimin e ligjit.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme